درباره ما«طاهر آذری» ٍ پيغام مدير : ورود شما را به اين وبلاگ خوش آمد عرض مي كنم . اميدوارم مطالب اين وبلاگ مورد استفاده ي شما قرار گيرد . نقطه نظرات خود را براي بهبود وبلاگ مطرح نماييد . جهت اطلاعات بیشتر در مورد وبلاگ می توانید موضوعات مطالب یا همان آرشیو موضوعی را ببینید.

ضمنا در مورد درستی اخبار خودتان قضاوت فرمایید/لطفا به منابع ومصادر خبر دقت فرمایید.
متشكرم

يا حق
ایمیل :


در پی انتشار جزئیات لایحه پیشنهادی برنامه ششم توسعه در خبرگزاری تسنیم، ۲۳ خبر مهم این لایحه در قالب یک خبر به‌شرح زیر منتشر می‌شود.


برچسب‌ها: برنامه ششم

رئیس سازمان امور دانشجویان وضعیت 3 هزار دانشجوی بورسیه را که بدون رعایت ضوابط وارد دانشگاه ها شده اند را تشریح کرد و گفت: مسیر‌هایی برای بورس داخل و خارج از کشور ایجاد شده که در آن، موضوع آزمون کتبی مطرح نبوده بلکه به مصاحبه حضوری توجه شده است.


عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره جلسه نمایندگان با وزیر علوم درباره آزمون دکتری گفت: نمایندگان سوال کننده از توضیحات وزیر علوم قانع نشدند.

 


برچسب‌ها: آزمون نیمه متمرکز دکتری

 
رئیس مرکز آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش:
 
ضوابط پذیرش دانشگاه فرهنگیان در دفترچه شماره «2» کنکور اعلام می‌شود.
 
رئیس مرکز آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش‌ گفت: ضوابط پذیرش دانشگاه فرهنگیان در دفترچه شماره «2» کنکور اعلام می‌شود.
*آقای مهندس باهنر با توجه به انتصابات آقای دکتر فرجی‌دانا در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفته است اگر کار دست بنده بود قطعا وزارت علوم را به اصلاح‌طلبان نمی‌سپردم. بنده عرض می‌کنم اگر کار به دست آقای باهنر و دوستان و همفکران ایشان بود دولت را هم به جناب آقای دکتر روحانی نمی‌سپردند.رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در آزمون دکتری1393نمره مصاحبه70درصد و نمره کتبی30درصد در قبولی داوطلبان تاثیرگذار است.

دکتر ابراهیم خدایی در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر افزود: سال گذشته تاثیر نمره کتبی و نمره مصاحبه آزمون دکتری به طور مساوی و هر کدام50 درصد بود.

وی به دیگر تغییرات آزمون دکتری93 اشاره و اضافه کرد: همچنین ضریب نمره زبان از دو به یک کاهش یافته است.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: همچنین آزمون دکتری به جای دو نوبت، امسال در یک نوبت صبح برگزار خواهد شد.

دکتر خدایی افزود: ثبت نام از داوطلبان آزمون دکتری93 از5 آذر آغاز شده است و تا11آذر ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: آزمون دکتری16اسفند در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها: آزمون نیمه متمرکز دکتری

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اعلام آخرین تغییرات در نحوه پذیرش دانشجوی دکتری 93، تاکید کرد: در آزمون سال آینده سهم و اختیار دانشگاه‌ها در پذیرش دانشجوی دکتری به 70 درصد افزایش یافته است.

دکتر جعفر میلی‌منفرد در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: براساس تصمیمات اتخاذ شده، گزینش نهایی دانشجویان دکتری سال 93 براساس 30 درصد نمره آزمون کتبی و 70 درصد نمره مصاحبه و آزمون شفاهی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی انجام می‌شود به بیان دیگر اختیار دانشگاه‌ها و گروه‌های آموزشی در جذب دانشجویان دکتری افزایش یافته است.

تحلیل نویسنده: در این چندسال اخیر که برخی دوستانم به راحتی در آزمون دکتری پذیرفته شدند یاد صحبت های یکی از شهرداران قدرتمند دوران کرباسچی در شهرداری تهران افتادم که میگفت پذیرش درخواست ما مبنی بر تحصیل در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد یک رویا است و برای از ما بهتران است ولی میدیدم دولت پابرهنگان پذیرش در مقطع دکتری را برای مردم عادی ممکن کرده است و البته با این تغییر بعد از روی کار آمدن روحانی هیچ امیدی به قبولی در این مقطع ندارم چرا که هرچقدر در آزمون قوی باشم بیش از ۳۰ درصد نمی ارزد و سایر افراد سفارشی به راحتی از سهم ۷۰ درصدی رییس دانشگاه استفاده کرده و ما را زیر پا میگذارند.

منبع مطلب

گروه سياسي: نماینده شهرضا در مجلس گفت: اگر دانشگاه ایرانیان راه‌اندازی شود، به کانونی برای فتنه تبدیل خواهد شد و عملاً به مسجد ضرار جمهوری اسلامی بدل می‌شود.

در جریان حضور برخی از مسئولان حقوقی و پارلمانی دانشگاهی در جلسه روز یکشنبه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، دکتر محمد مهدی زاهدی رئیس این کمیسیون با رکیک ترین واژه ها، دکتر فرجی دانا وزیر علوم دولت یازدهم را مورد فحاشی و تهدید قرار داد.


با وجود سپری شدن بیش از یکماه از عزل شریعتی از ریاست دانشگاه علامه وی از تحویل خودروی رییس دانشگاه و راننده آن و همچنین دفتر کار وسیع در دانشکده که از اتاق رییس دانشکده نیز وسیعتر است خودداری کرده است.


تهران - مشاورعالي سازمان سنجش آموزش كشور از آغاز ثبت نام متقاضيان شركت در آزمون دكتري نيمه متمركز سال ۹۳ از روز پنجم آذرماه ۹۲ خبر داد.
برچسب‌ها: آزمون نیمه متمرکز دکتری

مهمترین آمار آموزش عالی
کدام شهرها بیشترین و کمترین دانشجو را دارند/ معرفی 4 رشته پرطرفدار
رئیس مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم، به تشریح میزان دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی و رشته ها در سال تحصیلی جدید پرداخت و گفت: هم اکنون 4 میلیون و 400 هزار دانشجو داریم که در مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکتری در 2500 موسسه آموزش عالی در حال تحصیل هستند.


استاد اصولگرای علامه: آقای شریعتمداری! این چه اسلامی است؟!


به گزارش پی اچ دی تست، پردیس دانشگاهی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برای سال تحصیلی ۹۳-۹۲ در رشته های شیمی-شیمی تجزیه و فیزیک گرایش اتی مولکولی دانشجوی دکتری میپذیرد.

داوطلبان تا ۲۳ شهریور فرصت دارند که مدارک خود را ارسال کنند. تاریخ آزمون ۲۷ شهریور ماه میباشد.

جهت دریافت اطلاعیه پذیرش دکتری پردیس تبریز دانشگاه شهید مدنی آذربایجان کلیک کنید.


برچسب‌ها: آزمون نیمه متمرکز دکتری

دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد که در دوره های با مجوز از شورای گسترش آموزش عالی و با برنامه درسی مصوب وزارت علوم تحصیل کرده اند، می توانند در آزمون نیمه متمرکز دوره دکتری و آزمون دکتری دانشگاه آزاد شرکت کنند و در صورت قبولی، ادامه تحصیل دهند.


ارتباط خواهرزاده برادر حسین با سوئیچ بولدوزر! / موج ارتباط خواهرزاده برادر حسین با سوئیچ بولدوزر! / موج شادی اساتید و دانشجویان علامه با برکناری شریعتی شادی اساتید و دانشجویان علامه با برکناری شریعتی

تصمیم کمیسیون آموزش عالی به همراه بعضی دیگر از نمایندگان اصولگرای تندرو مبنی بر تقدیم طرحی به هیات‌رییسه با قید دوفوریت که در صورت تصویب سرپرست وزارتخانه‌ها نخواهند توانست تصمیمات وزیر قبلی را لغو کنند، یک رویارویی جدی با دکتر توفیقی سرپرست وزارت علوم است.


در بین مراکز آموزش عالی تخصصی،دانشگاه علامه طباطبایی همواره چون نگینی درخشان جلوه گری می کرده است.اما اتفاقات ناخوشایندی که به سبب سو مدیریت در طی حداقل 5سال اخیر در این دانشگاه روی داد،سبب شدکه این مرکز آراسته قبلی به لحاظ علمی به دانشگاهی با تن رنجور تبدیل شود.در طی 8 سال اخیر ریاست دانشگاه علامه طباطبایی بر عهده دکتر صدرالدین شریعتی بوده است که به زعم خود وی مهمترین موفقیتش را در این سالها تک جنسیتی کردن کلاس ها ؛یکدست نمودن اعضای هیات علمی و هم چنین ساخت و ساز های دانشگاهی عنوان داشته است.گروه جامعه: سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هرگونه اخبار مبنی بر لغو و توقف پذیرش دانشجویان بورسیه و جذب اعضای هیات علمی را رد کرد.
برچسب‌ها: آزمون نیمه متمرکز دکتری

طبق آیین نامه استعداد های درخشان وزارت علوم، دانشگاه ها می توانند معادل ۲۰ درصد پذیرش با آزمون خود، از بین دانشجویان ممتاز مقطع پایین تر به صورت بدون کنکور پذیرش نمایند.


برچسب‌ها: آزمون نیمه متمرکز دکتری

رییس سازمان سنجش از ابلاغ شیوه‌نامه پیشنهادی مصاحبه آزمون دکتری به دانشگاه‌های سراسر کشور خبر داد.
برچسب‌ها: آزمون نیمه متمرکز دکتریخبرگزاری فارس: همزمان با اعلام خبر برکناری وزیر بهداشت باقر لاریجانی رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی تهران صندلی ریاست را به فرد دیگری سپرد.

خبرگزاری فارس: تغییر همزمان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با وزیر بهداشت

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، همزمان با عزل وزیر بهداشت ،گفته می‌شود حسن امامی رضوی معاون درمان وزارت بهداشت نیز جای باقر لاریجانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران را گرفت.

پیش از این شایعه هایی مبنی بر برکناری وزیر بهداشت از سوی رئیس جمهوری قوت گرفته بود اما رحیمی معاون اول رئیس جمهور طی هفته گذشته در جمع خبرنگاران اعلام کرده بود که تا احمدی نژاد هست وحید دستجردی هم هست.رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اعلام کرد که ثبت نام آزمون دکتری تخصصی سال 92 این دانشگاه از یکشنبه 26 آذرماه آغاز خواهد شد و تا سه شنبه 5 دی ماه ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر اقبالی با اعلام این خبر اضافه کرد: داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه   www.azmoon.org  نسبت به ثبت نام خود در این آزمون اقدام کنند.

وی افزود: آزمون دکتری 92 به صورت تستی خواهد بود و دیگر هیچ آزمون تشریحی در این مقطع برگزار نخواهد کرد.

وی با اشاره به مهمترین تغییرات در ثبت نام آزمون دکتری گفت: در کنکور دکتری سال جاری برای اولین بار هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر 5 واحد دانشگاهی خواهد بود و پذیرش دانشجو بر اساس نمره کل حاصل از آزمون کتبی با سهم 75 درصد و مصاحبه علمی با سهم 25 درصد و با توجه به اولویت واحد دانشگاهی انتخابی خواهد بود.
 
رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد در خصوص ثبت نام دوره بدون آزمون دکتری تخصصی سال 92 اظهار داشت: ثبت نام این دسته از داوطلبان نیز به طور همزمان با ثبت نام با آزمون دکتری تخصصی آغاز خواهد شد که در این دوره داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر 5 واحد دانشگاهی خواهد بود.
 
اقبالی اعلام کرد: شرایط ثبت نام دوره بدون آزمون به طورکامل در دفترچه راهنما تشریح شده است ولی داشتن حداقل معدل 17 برای رشته های غیر گروه انسانی، حسابداری و مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی و حداقل معدل 18 برای رشته های گروه علوم انسانی به جز حسابداری و مدیریت خدمات بهداشتی الزامی است.

وی گفت: داشتن حداقل نمره پایان نامه 18.50 و حداکثر 30 سال سن و فارغ التحصیل در یکی از سالهای 89، 90 و 91 از دیگر شرایط دوره بدون آزمون است که باید داوطلبان به آن توجه داشته باشند.


آزمون دکتری آزاد سال 92 تستی شد

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد با اشاره به تستی شدن کنکور دکترای 92 دانشگاه آزاد علت این امر را کثرت داوطلبان شرکت کننده در این آزمون اعلام کرد.

وی ادامه داد: برگزاری آزمون به شکل تشریحی تنها در شرایطی امکان پذیر است که تعداد محدودی داوطلب شرکت کرده باشند. در آزمون تشریحی استادان مجبور بودند تمام وروقه های امتحانی را که در کل 12 تا 15 هزار صفحه می شد تصحیح کنند که این موضوع در روند طولانی شدن فرآیند اعلام نتایج نیز تاثیرات منفی داشته است.

به گفته اقبالی کنکور دکترای 92 که زمان ثبت نام آن در روزهای آینده اعلام می شود در اسفند ماه سال جاری، به صورت کاملا تستی برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر 19/09/1391خدایی :
 
کنکور دانشگاه آزاد و سراسری تجمیع شد.

 رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از تجمیع آزمون‌های سراسری و آزاد سال 92 خبر داد.

 

خبرگزاری فارس: کنکور دانشگاه آزاد و سراسری تجمیع شد

 

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اعلام این خبر افزود: کنکور سراسری و کنکور دانشگاه‌ آزاد برای سال 92 با یکدیگر تجمیع می‌شود و ثبت‌نام و پذیرش رشته‌محل‌های آزمونی دانشگاه آزاد برای سال تحصیلی 92-93 از طریق سازمان سنجش آموزش کشور صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی 92 -93 دانشگاه آزاد اسلامی ثبت‌نام و آزمون مجزایی نخواهد داشت، افزود: داوطلبان علاقه‌مند به انتخاب کدرشته‌ محل‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی باید در آزمون سراسری سال 92 ثبت‌نام کنند و بر این اساس این داوطلبان می‌توانند از امروز 20 آذرماه تا روز سه‌شنبه 25 آذرماه نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: داوطلبانی که در تاریخ‌های تعیین شده موفق به ثبت‌نام نشوند می‌توانند از روز دوشنبه 30 بهمن‌ماه تا روز پنجشنبه 3 اسفندماه نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

خدایی گفت: پذیرش داوطلبان علاقه‌مند کدرشته‌محل‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس شرایط و ضوابط ازمون سراسری که در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال 92 درج شده است، صورت می‌گیرد.سرپرست دانشگاه فرهنگيان ازاخذ و تاييد مجوز برگزاري شش رشته درمقطع كارشناسي ارشد اين دانشگاه خبرداد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از اعطای تسهیلات برای بورسیه شدن به تمام مربیان این دانشگاه خبر داد و گفت: همچنین تا پایان سال حقوق اساتید دانشگاه آزاد با حقوق اساتید سایر دانشگاهها یکسان می شود.


رئیس کل سازمان نظام پرستاری از درخواست یکی از کشورهای همسایه برای جذب 30 هزار پرستار با حقوق ماهانه 2000 دلار خبر داد و گفت: ما مخالف اعزام پرستار هستیم اما نمی شود که آنها را به زور نگه داشت.


اعلام زودهنگام نتايج آزمون دستياري
دبير شوراي آموزش پزشكي:
نتايج نهايي آزمون دستياري اوايل هفته آينده اعلام مي‌شود

برچسب‌ها: زمان اعلام نتيجه آزمون دستياري

رييس مركز سنجش آموزش پزشكي از اعلام نتايج نهايي سي‌و نهمين دوره آزمون دستياري در اواسط مرداد ماه خبر داد.
برچسب‌ها: زمان اعلام نتيجه آزمون دستياري

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در رابطه با نحوه پذيرش دانشجو براي رشته‌هاي تحصيلي داراي شرايط خاص دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي و رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه فرهنگيان مخصوص داوطلبان آزاد و شاغل وزارت آموزش و پرورش در مراكز آموزشي (تربيت معلم سابق) و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي ـ تهران و نحوه اعلام علاقمندي و انتخاب مورد و يا موارد رشته‌هاي تحصيلي خاص در آزمون سراسري سال ۱۳۹۱

محمدحسين سرورالدين رييس سازمان سنجش رفت و از اين پس ابراهيم خدايي، معاون سازمان بر كرسي رياست سازماني تكيه مي‌زند كه هرسال بيش از 160 آزمون را رهبري مي‌كند. سازماني كه زير ذره بين است و هر سال در پايان آزمون‌هاي سراسري، ارشد و بتازگي دكتري هجمه تندترين انتقادها قرار مي‌گيرد.
برچسب‌ها: آزمون نیمه متمرکز دکتری

ابراهیم خداییابراهیم خدایی قائم مقام سازمان سنجش آموزش كشور با صدور حكمی از سوی وزیر علوم، به عنوان سرپرست این سازمان منصوب شد.

به گزارش ایرنا، ابراهیم خدایی با صدور حكم كامران دانشجو وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری، جایگزین محمد حسین سرورالدین رییس سازمان سنجش آموزش كشور شد.

خدایی تاكنون معاون آماری سازمان سنجش و قایم مقام رییس این سازمان بود.

سرورالدین كه همزمان ریاست منطقه 13 دانشگاه آزاد اسلامی را برعهده داشت از این پس در دانشگاه آزاد ایفای مسوولیت خواهد كرد.

نصر نیوز: نخستین دانشجوی دکترای زبان و ادبیات فرانسه دانشگاه تبریز با دفاع از رساله خود از دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد.

به گزارش کارمندنیوز؛ فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برگزاری جلسه هیئت امنای این دانشگاه در محل دفتر حجت‌الاسلام سید حسن خمینی گفت: در این جلسه آئین نامه داخلی هیئت امنای مرکزی مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از طراحی یک آزمون ملی و واحد زبان انگلیسی و تجمیع آزمونهای مربوط به آن خبر داد و گفت: آزمون زبان انگلیسی از آزمون نیمه متمرکز دکتری حذف و از این پس آزمون دکتری در یک نوبت برگزار می شود.
برچسب‌ها: آزمون نیمه متمرکز دکتری

حمیدرضا حاجی بابایی گفت: مراحل اجرایی استخدام سه هزار نیروی تربیت معلم در حال انجام است و افراد واجد شرایط پس از انجام مراحل قانونی جذب می شوند.


خبرگزاری مهر – گروه حوزه و دانشگاه : نهمین دوره مجلس شورای اسلامی از فردا کار خود را آغاز می کند و از میان 288 نماینده مردم در قوه مقننه بخش عمده ای به جامعه دانشگاهی تعلق دارند. در این گزارش به اختصار به برخی سوابق دانشگاهی نمایندگان پرداخته شده است.
برچسب‌ها: مدرک دانشگاهی نمایندگان مجلس

جدول دروس تمامی رشته های کارشناسی ناپیوسته دانشگاه فرهنگیان


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور احکام جداگانه‌ای، 3 جابه‌جایی و یک تودیع را در روسای مناطق این دانشگاه صورت داد براساس این احکام رئیس سازمان سنجش نیز رئیس یکی از مناطق دانشگاه آزاد شد

جناب آقای دکتر علیرضا منادی سفیدان طی حکمی از طرف ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی به مدت دو سال به عنوان رئیس منطقه 13 دانشگاه آزاد اسلامی (استان آذربایجان شرقی) منصوب گردیدند.

 

جناب آقای دکتر محمدحسین سرورالدین رئیس سابق منطقه 13 نیز به عنوان رئیس منطقه 17 (استان گیلان) منصوب شدند.


برچسب‌ها: علیرضا منادی سفیدان

به گزارش خبرگزاری مهر، فرهاد دانشجو در بازدید از معاونت عمرانی دانشگاه آزاد این معاونت را به رعایت مسائل فنی و استانداردها توصیه کرد و اظهار داشت: در گذشته بعضی امور خوب پیش می‌رفت اما گاهی شاهد مدیریت مناسبی نبودیم.

وی با اشاره به برآورد مالی برای طرح‌های جدید عمرانی اعلام کرد که در گذشته به برخی افراد وام‌هایی داده می‌شد در حالی که روند بازپس دهی آنها صحیح نبود و این اتفاق ناشی از عدم مدیریت درست بود که این بدهی 2600 میلیارد تومانی از تبعات همین موضوعات است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: سه هدف اصلی در روند عمرانی پروژه‌ها باید بر مبنای رعایت استانداردها،‌ مشخص شدن منابع مالی و مدیریت صحیح و عدم دوباه کاری‌ها استوار باشد.
 
وی گفت: پیش از این افزایش حقوق کارمندان دانشگاه آزاد سالانه 10 درصد بود که پیشنهادی دادیم تا با آنالیز هزینه، این رقم را افزایش دهیم و به 15درصد برسانیم که البته صحیح این است که این درصد باید در حداقل حالت با افزایش حقوق سالیانه کارمندان دولتی یکی باشد.
 
دانشجو با بیان اینکه برای ورودم به دانشگاه آزاد بسیاری ممانعت کردند اما من می‌گویم با توکل به خدا پروژه‌های بسیاری را اجرایی خواهم کرد، ادامه داد: اگر کسی برای دانشگاه آزاد دلسوزی می‌کند باید حمایت کند، همان‌گونه که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و حجت‌الاسلام سید حسن خمینی نیز حمایت خود را اعلام کردند.
 
وی با بیان اینکه برای ورودم به دانشگاه آزاد بسیاری ممانعت کردند اعلام کرد: من می‌گویم پروژه‌های بسیاری را اجرایی خواهم کرد.

برچسب‌ها: میزان افزایش حقوق کارمندان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
داوطلبان شرکت کننده در کنکور کارشناسی ارشد 91 دانشگاه آزاد اسلامی از ساعت 11 صبح فردا می توانند کارت ورود به جلسه این آزمون را دریافت کنند.

به گزارش انتخاب به نقل از مهر، دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 91 دانشگاه آزاد اسلامی از ساعت 11 صبح فردا و در سامانه www.azmoon.org  امکانپذیر است و تا نیم ساعت پیش از آغاز آزمون فرایند دریافت کارت ادامه خواهد داشت.

این کنکور روزهای 21، 22 و 23 اردیبهشت ماه با رقابت 622 هزار و 939 داوطلب برگزار می شود. در سال جاری تعداد رشته محل ها 31 درصد رشد و به تعداد رشته محل های این مقطع 504 رشته محل افزوده و در حال حاضر تعداد کل رشته محل ها به 2 هزار و 155 رسیده است.


شورای عالی انقلاب فرهنگی در پی دریافت نامه های اعتراضی دانشجویانٰ اساتید و نمایندگان محترم مجلس، پسوند "آذربایجان" را به نام جدید دانشگاه تربیت معلم آذربایجان اضافه کرد.

اهراب نیوز: بنابر اعلام سایت دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي اظهار داشت: نام "دانشگاه تربيت معلم آذربايجان" كه به "دانشگاه شهيد مدني" تغيير يافته بود به درخواست دانشگاهيان و نمايندگان مجلس اين استان با تصويب شوراي عالي انقلاب فرهنگي به "دانشگاه شهيد مدني آذربايجان" تغيير يافت.

گفتنی است پیش از این، حدود ۴۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه در نامه ای به نمایندگان مجلس و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی درخواست کرده بودند شورای عالی انقلاب فرهنگی در نام انتخابی دانشگاه تجدید نظر نماید. همچنین بهمن گذشته، نامه ای نیز از طرف هیئت رییسه دانشگاه به صورت محرمانه نوشته شده بود.


نصر نیوز: نمایندگان استان خطاب به رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی:

 با توجه به حساسیت شدید در منطقه و درخواست اکثریت دانشجویان و اعضای محترم هیئت علمی، ما نمایندگان با تأکید حساسیت، درخواست اصلاح مصوبه و تأیید پیشنهاد بند 3، یعنی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان را داریم.معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری سی و نهمین دوره آزمون دستیاری تخصصی پزشکی گفت: این دوره از آزمون در نهایت سلامت و امنیت کامل برگزار شده است و 14 هزار و 807 داوطلب در این دوره با هم به رقابت پرداختند که نتایج اولیه این رقابت در هفته آخر اردیبهشت ماه 91 اعلام می شود.
برچسب‌ها: زمان اعلام نتيجه آزمون دستياري

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش از افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان دانشگاه ویژه فرهنگیان برای سال آینده تحصیلی خبر داد.

اولین نشانه تغییر موضع آقای احمدی‎نژاد در بحث دانشگاه آزاد - که ظرف چندین سال، با اهتمامی جدی و تعهدی ارزشمند به اهداف اصلاح‎گرانه و وعده‎‎های انتخاباتی، علی‎رغم فشار‎ها و دشواری‎ها آن را تا تصویب اساسنامه جدید دنبال می‎کرد - بی‎میلی به پی‎گیری و ر‎ها ساختن آن بعد از تصویب، از زمان خانه‎نشینی 11 روزه بود؛ البته مسأله به همین‎جا نیز محدود نماند، بلکه با خودداری از امضای مصوبه شورا در مورد اساسنامه تازه و عدم ابلاغ آن تا حدود نه ماه پس ازتصویب پیش رفت.


به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد دانشجو با صدور حکمی، برادرش خسرو دانشجو را به عنوان سرپرست واحد علوم و تحقیقات و مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی منصوب کرد.
در متن این حکم آمده است:
 
"با سلام و درود به روان پاک شهدای اسلام و روح پرفتوح حضرت امام (ره) و با آرزوی توفیق، سعادت و سلامت برای مقام عظمای ولایت، با توجه به سوابق مدیریتی موثر جنابعالی در دانشگاه آزاد اسلامی، به موجب این حکم به عنوان سرپرست واحد علوم و تحقیقات و مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی منصوب می شوید.
 
تعالی معنوی، علمی، فرهنگی و گسترش امر آموزش و پژوهش مبتنی بر سند چشم انداز و سیاست های کلی نظام با اهتمام به حفظ بیت المال، صرفه جویی در هزینه های غیر ضروری و تقویت انضباط مالی، اداری و پژوهشی مورد انتظار است.
 
امید است با توکل به خداوند تبارک و تعالی و با جلب مشارکت اساتید، دانشجویان و کارکنان خدوم واحد علوم و تحقیقات و بهره مندی از تجارب ارزشمند آنان در تحقق هر چه بیشتر اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بویژه در امور علمی و فرهنگی موفق و موید باشید.
 
دکتر فرهاد دانشجو
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی"
 
خبرگزاری مهر، پیش از این خبر داده بود که خسرو دانشجو در واحدهای علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی نماینده و قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شده است.


 
نادری‌منش در گفت‌وگو با فارس خبر داد
3 برابر شدن جذب هیئت علمی در تعدادی از دانشگا‌ه‌های کشور

خبرگزاری فارس: معاون آموزشی وزارت علوم گفت: جذب هیئت علمی طی سال‌های اخیر در تعدادی از دانشگاه‌های کشور 3 برابر شده است.سرپرست دانشگاه پیامبراعظم (ص) با اشاره به جزئیات اساسنامه این دانشگاه که از یکم اسفندماه جاری از سوی رئیس جمهور ابلاغ شد گفت: پذیرفته شدگان نهایی باید تعهد دهند که پس اتمام دوران تحصیل، دو برابر این مدت در آموزش و پرورش خدمت کنند.


رئیس جدید دانشگاه آزاد گفت: با توجه به تغییرات مدیریتی در دانشگاه آزاد، کارمندان و اعضای هیئت علمی این دانشگاه متناسب با وضعیت افراد مشابه در دانشگاه‌های دولتی و غیرانتفاعی و از طریق بهره‌برداری از منابع جدید مالی، حقوق و مزایا دریافت می‌کنند.


نصر نیوز: سازمان سنجش اعلام کرد؛ کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسي ارشد سال 91 دانشگاه و موسسات آموزش عالي، صبح فردا در پايگاه سازمان سنجش منتشر مي‌شود.

به گزارش نصر نیوز، اين آزمون در نوبت‌هاي صبح و عصر روزهاي چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه هفته جاري برگزار مي‌شود.
بر اساس اعلام سازمان سنجش، داوطلباني که مغايرتي در اطلاعات کارت خود ملاحظه مي‌کنند، مي‌توانند از طريق سايت سازمان سنجش، نسبت به رفع مغايرت اطلاعات ثبت‌نامي اقدام کنند.امتیازات ویژه برای درس‌نخوان‌ها؛
از پنجم ابتدایی تا لیسانس فقط در ۵ سال
گرفتن مدرک تحصیلی از آب خوردن هم راحت‌تر شده است. فقط کافی است کمی پول خرج کنید. برخی مراکز آموزشی تحت نظارت مستقیم وزارت آموزش و پرورش با گرفتن پول از افرادی که به هر دلیلی از گرفتن مدارک دیپلم فنی حرفه‌ای یا مدارس کار و دانش باز مانده‌اند، کمک می‌کنند تا به‌راحتی دیپلم بگیرند.

رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به مکان تاسیس بانک این دانشگاه و اعلام جزئیات نحوه کاهش شهریه، تاکید کرد که مردم از فرهاد دانشجو به خاطر کاهش شهریه ها قدردانی می کنند.

بانک های عامل جزئیات تسهیلات خرید و ساخت مسکن برای اعضای هیئت علمی دانشگاهها به همراه مدارک لازم برای این گروه را اعلام کردند که براساس آن اعضای هیئت علمی شاغل رسمی قطعی یا رسمی آزمایشی با معرفی ریاست دانشگاه می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.


فرهاد دانشجو در گفتگوی مشروح خود با خبرنگار مهر، به این شبهات پاسخ داد که در ادامه آمده است.با رأی اکثریت اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی:

فرهاد دانشجو رسماً رئیس دانشگاه آزاد شد.

 در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی که امروز در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، فرهاد دانشجو با رأی اکثریت اعضای این شورا رئیس دانشگاه آزاد شد.

رئیس پیشنهادی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن ارائه مهمترین برنامه های خود برای ریاست این دانشگاه، گفت: از زحمات دکتر جاسبی در دانشگاه آزاد اسلامی تجلیل می شود.


دومين جلسه هيات امناي جديد دانشگاه آزاد سه روز ديگر برگزار مي‌شود. جلسه‌اي كه تنها دستورش تعيين رياست اين دانشگاه است؛ چهارشنبه اعضاي هيات امنا به ساختمان نياوران مي‌روند تا در جلسه‌اي سرنوشت‌ساز شركت كنند.

یک منبع آگاه از برگزاری جلسه ای با حضور وزرای بهداشت و علوم با رئیس جمهور درباره بررسی گزینه های خود برای تعیین جانشین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و به برخی اسامی اشاره کرد که در لیست نهایی ارسال شده برای اعضا هیئت امنا دیده شده اند.

معاون اجرایی سازمان سنجش و آموزش کشور از آغاز ثبت نام و برگزاری دومین آزمون نیمه متمرکز دکتری تخصصی سال 91 خبر داد و گفت: ثبت نام این آزمون از 25 دی ماه 90 آغاز شده و تا دوم بهمن ماه 90 ادامه خواهد داشت.

 
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش خبر داد:
 
ارسال سوالات امتحانات نهایی دانش‌آموزان به صورت الکترونیکی

 رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش از ارسال سوالات امتحانات نهایی به صورت فایل الکترونیکی برای نخستین بار در کشور خبر داد. 
وزیر آموزش و پرورش:
 
دانشگاه فرهنگیان سال آینده 25 هزار دانشجو می پذیرد.

 وزیر آموزش و پرورش گفت: سال آینده دانشگاه فرهنگیان با پذیرش 25 هزار دانشجوی نخبه، گام دیگری در جهت ارتقای شأن و جایگاه معلمان در جامعه برخواهد داشت.اولين جلسه هيئت امناي دانشگاه آزاد پس از اصلاح اساسنامه‌ي آن در حالي امروز پشت درهاي بسته برگزار شد كه بر خلاف تكليف شوراي عالي انقلاب فرهنگي به وزير علوم براي تعيين رئيس جديد دانشگاه آزاد، روند اين جلسه طولاني به‌نحوي پيش رفت كه اين اتفاق نيفتاد تا برخي گمانه‌زني‌هاي رسانه‌اي مبني بر "شام آخر جاسبي" و پايان حدود سه دهه مديريت وي بر اين دانشگاه كماكان نادرست از آب در بيايد.


معاون پارلمانی وزارت بهداشت گفت: بررسی و تصویب طرح حق جذب اعضای غیرهیئت علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مجلس شورای اسلامی به یکشنبه هفته آینده (چهارم دی) موکول شد.


به گزارش خبرآنلاين، در اين جلسه که در دفتر هيات امناي دانشگاه آزاد برگزار شد، وزراي علوم و بهداشت و سيد حسن خميني نيز حضور داشته و نماز را هم به امامت آيت الله هاشمي رفسنجاني خواندند.

دستورالعمل اجرای فعالیت‌های تجمیعی درس آمادگی دفاعی منتشر شد.

ممنوعیت بکارگیری دبیران درس آمادگی دفاعی در سایر امور مدرسه/جزئیات جدول آموزشی

 در دستورالعمل اجرای فعالیت‌های تجمیعی درس آمادگی دفاعی دوره متوسطه (نظری، فنی و حرفه‌ای و کاردانش) سال تحصیلی 91ـ90 آمده است: مدیران از بکارگیری دبیران درس آمادگی دفاعی در سایر امور و برنامه‌های آموزشگاه خودداری کنند.رئیس صندوق رفاه دانشجویی کشور گفت: وام دانشجویی اعم از وام تحصیلی، مسکن و استعدادهای درخشان نسبت به سال ۸۸، بیش از ۲۰۰ درصد افزایش یافته است.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با اشاره به اعلام زمان ثبت نام در سی و نهمین آزمون دستیاری، گفت: ۵ تغییر عمده آزمون دستیاری در دوره سی و نهم اجرا نمی شود و آزمون در فروردین ماه ۹۱ بدون تغییر و همچون گذشته برگزار می شود


سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور شرايط و ضوابط داوطلبان برای ثبت نام در آزمون‌ ورودی دوره‌ دکتری نيمه‌متمرکز (Ph.D) سال 91 را اعلام کرد و پذيرفته شدگان آزمون سال 90 نمی توانند در اين دوره ثبت نام کنند.

اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور در باره‌ شرايط وضوابط ، تاريخ و نحوه‌ ثبت‌ نام‌ در آزمون‌ ورودي دوره‌ دكتري ‌ نيمه‌متمركز (Ph.D) سال 1391معاون مرکز هیئتهای امنا و هیئتهای میزه وزارت علوم جزئیات ارتقای اعضای هیئت علمی را تشریح کرد و گفت: پس از اخذ دکتری، اگر فرد با موافقت محل خدمت و صدور ماموریت تحصیلی توسط دانشگاه محل خدمت دکتری گرفته باشد، باید برای فرد حکم استادیاری صادر شود.


حمیدرضا حاجی‌بابایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: شورای انقلاب فرهنگی از قبل مصوبه‌ای را مبنی بر ایجاد دانشگاه برای فرهنگیان داشت که این مهم توسط وزارت آموزش و پرورش در حال تحقق است.
وی ادامه داد: دانشگاه ویژه فرهنگیان در سراسر کشور راه‌اندازی خواهد شد که در هر استان پردیس دختران و پسران جداگانه خواهد داشت.
این مسئول اضافه کرد: قرار است 64 پردیس در سراسر کشور ایران اسلامی توسط وزارت آموزش و پرورش ایجاد و راه‌اندازی شود.
حاجی‌بابایی تصریح کرد: امسال در آزمون سراسری که توسط سازمان سنجش انجام می‌شود 25 هزار دانشجو خواهیم پذیرفت.
وزیر آموزش و پرورش گفت: همه این دانشجویان متعهد دبیری برای وزارت آموزش و پرورش خواهند شد یعنی تعهد می‌دهند به محض اتمام درس به‌عنوان معلم در سر کلاس درس حضور یابند.
وی ادامه داد: این گام جدیدی از برنامه‌های تحول نوین در آموزش و پرورش است که بر اساس قانون، اکثر نیروهای موردنیاز را از راه دانشگاه ویژه فرهنگیان یا همان تربیت معلم تامین کنیم.
این مسئول اضافه کرد: رئیس هیئت امنای این دانشگاه رئیس جمهور بوده که از یک جایگاه ویژه برخوردار است و از همه مهمتر اینکه این دانشگاه دوره فوق لیسانس و دکترا خواهد داشت.   
حاجی‌بابایی تصریح کرد: مدارک این دانشگاه در همه کشور و دنیا از اعتبار ویژه‌ای برخوردار است و مورد پذیرش خواهد بود.
وزیر آموزش و پرورش گفت: راه‌اندازی این دانشگاه اقدامی بزرگ و موثر در نظام تربیت و پرورش جوانان بوده که جای تقدیر دارد.
وی ادامه داد: اهمیت این دانشگاه به واسطه تربیت معلمان و کار حرفه‌ای که برای معلمان و فرهنگیان باید در کشور انجام پذیرد بسیار مهم و ارزشمند است.
این مسئول اضافه کرد: وزارت آموزش و پرورش تمام توان خود را صرف تعلیم و تربیت معلمان فرهیخته و اندیشمند کرده است.


جلال طباطبايي معاون سازمان سنجش آموزش کشور ، با بيان اينکه تعداد رشته‌هاي آزمون دکترا از ۱۸۰ رشته به 280 رشته افزايش يافته است، گفت: مواد امتحاني اين آزمون از 188 به 1550 ماده رسيده است.

 
فارس از اخذ اجباری وجه در مدارس گزارش می‌دهد
وقتی اسکناس آبروی دانش‌آموز می‌شود

خبرگزاری فارس: در قدیم‌الایام در سرگردنه‌ها افرادی بودند که زورگیری می‌کردند و هیچ بهانه‌ای را نیز نمی‌پذیرفتند؛ آیا مدارس ما نیز به همان گردنه‌ها شباهت دارند که برای دانش‌آموزان وجهی را تعیین می‌کنند و باید هر دانش‌آموزی بپردازد؟مقامات و مسئولان آموزش و پرورش برای ثبت نام در دوره دکترای پولی دانشگاه فرهنگیان، در صف ایستاده اند. در حالی که دانشگاه فرهنگیان هنوز مراحل تکوینی خود را می گذراند و ساختار آن شکل نگرفته است و به قول یک عضو هیات علمی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش، نه به دار است و نه به بار است..


معلمی به وزیر آموزش و پرورش گلایه کرد که «برخی مدیران، معلمان را مجبور میکنند که به دانش‌آموزان نمره کیلویی دهند»، وزیر پاسخ داد« شما شأن معلمی را در نظر بدارید و نپذیرید».


مدیرکل دفتر برنامه ریزی و پشتیبانی آموزش عالی با اشاره به آخرین جزئیات تهیه مواد درسی کنکور دکتری از زمان اعلام عمومی این مواد توسط سازمان سنجش خبر داد و گفت: از نظر ما مواد آزمون دکتری نهایی شده و احتمالاً تا دو هفته آینده توسط سازمان سنجش اعلام عمومی می شود.

سعید قدیمی با اشاره به برخی جزئیات تغییر مواد درسی کنکور دکتری، گفت: از نظر ما مواد آزمون دکتری نهایی شده است که آن را برای سازمان سنجش آموزش کشور به منظور دریافت نظرات آنان برای طراحی سوالات ارسال کردیم و در آخرین جلسه با سازمان سنجش نیز اعلام شد که اکثریت موارد مورد موافقت مسئولان قرار گرفته است.

وی از زمان اعلام عمومی مواد درسی کنکور دکتری خبر داد و گفت: احتمالاً تا دو هفته آینده این مواد درسی توسط سازمان سنجش اعلام عمومی می شود.
به گفته مدیرکل دفتر برنامه ریزی و پشتیبانی آموزش عالی وزارت علوم، تاکنون بیش از هزار عنوان درسی مشخص شده که از این درسها باید طراحی سوال صورت گیرد.

قدیمی درباره رشته های امتحانی کنکور دکتری، گفت: رشته های امتحانی در سال گذشته ۱۸۸ رشته بود که الان به حدود ۲۴۰ رشته رسیده است و مواد درسی هم به بیش از ۷ تا ۸ برابر افزایش یافته است. طبق آیین نامه باید در حد کارشناسی و کارشناسی ارشد سه درس را اعلام می کردیم ولی گروه های تخصصی در برخی رشته ها نتوانستند سه درس را اعمال کنند.

وی ادامه داد: طراحی سوالات و مواد درسی در حد کارشناسی و کارشناسی ارشد است و جزئیات آن را سازمان سنجش کشور اعلام می کند که چه درسهایی از کارشناسی و چه درسهایی از کارشناسی ارشد خواهد بود.
قدیمی تاکید کرد که دو درس زبان و استعدادهای تحصیلی نیز در زمره مواد درسی کنکور دکتری قرار دارند.

به گفته مدیرکل دفتر برنامه ریزی و پشتیبانی آموزش عالی وزارت علوم، سازمان
سنجش زمانی برای برگزاری کنکور دکتری اعلام کرده است اما چون هنوز توافق کلی روی آن صورت نگرفته است هنوز مشخص نیست.


معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور گفت: با توافق وزارت علوم و این معاونت، کارمندان دولت با شرکت در آزمون هایی و گذراندن آموزش های ضمن خدمت مدرک علمی دریافت می کنند.

به گزارش کارمندنیوز ، لطف الله فروزنده دهکردی در گفت وگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی دولت درباره توافق معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور با وزارت علوم درباره اعطای مدرک علمی به کسانی که آموزش های ضمن خدمت می گذرانند، اظهار داشت: کارمندانی که آموزش ضمن خدمت را گذرانده و نمره ارزشیابی آنها بالا باشد، در ساز وکاری که وزارت علوم تعریف می کند در یک آزمون شرکت کرده و آموزش های آنها نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: همچنین تجربه اداری آنها نیز در قالب یک پروژه علمی تنظیم شده و مورد ارزیابی قرار می گیرد.

فروزنده در ادامه اظهار داشت: اگر آموزش های ضمن خدمت کارمندان کاربردی، طبق نیاز نظام اداری و در جهت مهارت، دانش و بینش باشد، وزارت علوم با امتحان علمی، مدرک دانشگاهی اعطا می کند.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، افزود: مدرک این دسته از کارکنان دولت علاوه بر این که مدرک استخدامی است، مدرک علمی نیز محسوب خواهد شد و این باعث می شود تا آموزش های ضمن خدمت هویت واقعی خود را پیدا کند و همچنین لازم نباشد که کارمند برای کسب درجات علمی دانشگاهی وارد دانشگاه شود. از این مسیر هم می تواند مدرک علمی دریافت کند.

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه این موافقتنامه با وزارت علوم انجام شده و قرار بر این است که از طریق دانشگاه پیام نور این موضوع انجام شود.وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع روسای دانشگاهها به مواردی همچوی لغو سقف پذیرش دانشجوی دکتری و تقویت پژوهش دانشگاهها در راستای توان دفاعی کشور تأکید کرد و از ابلاغ حکم سازمان امور دانشجویان خبر داد.

به گزارش کارمندنیوز به نقل از فارس، علی اصغر متکان معاون اداری مالی وزارت علوم در حاشیه برگزاری مراسم نشست رؤسای دانشگاه‌های کشور که در وزارت علوم برگزار شد، در جمع خبرنگاران با اشاره به رشد هزینه‌ای دانشگاه‌های کشور در سال جاری گفت: در سال 88 بودجه دانشگاه‌ها هزار و 450 میلیارد تومان بود. این مقدار در سال 89 به هزار و 790 میلیارد تومان رسید و امسال به حدود 2 هزار و 50 میلیارد تومان رسیده است.

وی از اضافه حقوق کارمندان و اساتید دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: اضافه حقوق مربیان 350 هزار تومان، استادیاران 500 هزار تومان و استاد تمام 700 هزار تومان علاوه بر افزایش سالانه بوده است. 
معاون وزیر آموزش و پرورش خبر داد:
 
معرفی 10 مدرسه برتر در کشور/ ممنوعیت تحصیل در دوره‌های آزاد پیش ‌دانشگاهی

 معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش از معرفی 10 مدرسه دولتی عادی در سطح کشور به عنوان مدارس برتر خبر داد و گفت: ورود دانش‌آموزان دوره پیش دانشگاهی به دوره‌های آزاد و غیرحضوری ممنوع است.طرح جذب 25 هزار دانشجو در دانشگاه ویژه فرهنگیان با تعهد استخدام تصویب شد .

طرح جذب 25 هزار دانشجو در دانشگاه ویژه فرهنگیان با تعهد استخدام توسط هیات دولت در نشست مشترک با نمایندگان مجلس دانش‌آموزی به اتفاق آرا به تصویب رسید.

به گزارش خبرگزاری پانا به نقل از  مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌ عمومی وزارت آموزش و پرورش، هیات دولت عصر دیروز در نشست مشترک با نمایندگان مجلس دانش‌‌آموزی طرح جذب 25 هزار دانشجو در دانشگاه ویژه فرهنگیان از طریق کنکور سراسری با تعهد استخدام را تصویب کرد.

وزیر آموزش و پرورش هنگام تصویب این طرح گفت: بنابر قانون، جذب نیرو در آموزش وپرورش جز از طریق برگزاری آزمون و تحصیل در دانشگاه تربیت معلم امکان‌پذیر نیست.معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اعلام جزئیات تغییر شیوه و زمان آموزش دروس «حرفه و فن، پرورشی و آمادگی دفاعی» دوره راهنمایی گفت: 34 ساعت از آموزش این دروس در طول سال تحصیلی، به صورت «تجمّعی» برگزار می‌شود.

این نظام آموزشی که به شیوه 6-3-3 خواهد بود از سال تحصیلی جدید اجرا می‌شود.
بر اساس نظام آموزشی جدید دوره ابتدایی سه سال، دوره راهنمایی نيز سه سال و دوره متوسطه 6 ساله خواهد بود.
 
به گزارش ايلنا، وزیر آموزش و پرورش در جمع فرهنگیان همدان با اعلام اين خبر گفت:«نظام آموزشی جدید در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده‌است.»
 
این نظام آموزشی که به شیوه 6-3-3 خواهد بود از سال تحصیلی جدید اجرا می‌شود.
 
حاجی بابایی افزود: «هم‌اكنون این شیوه آموزش در 123 کشور دنیا اجرا می‌شود و در ایران هم در سال 68 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.»
 
در نظام آموزشی جدید دوره ابتدایی 3 سال، دوره راهنمایی 3 سال و دوره متوسطه 6 سال خواهد بود.
 
وزیر آموزش و پرورش همچنین از واگذاری نظارت و اجرای سند تحول آموزش و پرورش از شورای عالی انقلاب فرهنگی به شورای عالی آموزش و پرورش خبر داد و آن را نشان دهنده جایگاه رفیع آموزش و پرورش دانست.
 
حاجی بابایی افزود: «با این مصوبه هر گونه تغییر ساختار در نظام آموزشی درآینده باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی بحث شود و نیازی به ورود مجلس شورای اسلامی نیست.»
 
او همچنین از هوشمند شدن20 هزار مدرسه تا پایان خرداد سال آینده خبر داد و گفت: «در اجرای این طرح نوع تدریس و کیفیت آموزش به علت در دسترس بودن مطالب علمی دگرگون می شود.»
 
وزیر آموزش و پرورش همچنین از لزوم شرکت دانش آموزان مراکز آموزش از راه دور در امتحانات هماهنگ مدارس خبر داد و افزود: «این دانش آموزان باید با هماهنگی رئیس منطقه به مدرسه ای معرفی شده و در امتحانات آن مدرسه شرکت کنند.»


معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور گفت: از سال تحصیلی آینده شش پایه در دوره ابتدایی و شش پایه در دوره متوسطه ایجاد می شود و در دوره ابتدایی پایه ششم ابتدایی راه اندازی خواهد شد.


به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران، پیرو بخشنامه های شماره 179565/50 مورخ 26/5/90 و  221031/50 مورخ 24/6/90 در صورتی که کارکنان دانشگاه آزاد ادامه تحصيل دهند متخلف به شمار مي‌روند.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به استخدام رتبه های برتر دانشنامه در هیئت علمی دانشگاههای علوم پزشکی گفت: رتبه های دوم و سوم یکسال به مناطق محروم می روند و سپس می توانند عضو هیئت علمی شوند.

دکتر سیدحسن امامی رضوی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: رتبه های برتر به چند شکل می توانند به عضویت هیئت علمی در دانشگاههای علوم پزشکی درآیند.

وی اضافه کرد: رتبه های اول می توانند عضو هیئت علمی دانشگاههای علوم پزشکی مادر شوند این افراد به عنوان تعهدات قانونی می توانند در هیئت علمی این تعهدات را به انجام برسانند.

امامی رضوی اظهار داشت: رتبه های دوم و سوم یکسال به مناطق محروم می روند و سپس می توانند عضو هیئت علمی شوند.

معاون درمان وزارت بهداشت یادآور شد: در صورتی که رتبه های برتر در دانشگاههای مادر به عضویت هیئت علمی در آیند ظرفیت سهمیه هیئت علمی این دانشگاهها کم می شود.

به گزارش مهر، آزمون دانشنامه یکی از بالاترین آزمون های کشوری است و پذیرفته شدن در این آزمون یکی از شرایط ورود به هیئت علمی است افراد پس از کسب سایر شرایط اعلام شده از سوی دانشگاهها می توانند تقاضای عضویت در هیئت علمی دانشگاههای علوم پزشکی را ارائه کنند مدیرکل دفتر پشتیبانی و حمایت آموزشی وزارت علوم با پشتیبانی از اظهارات وزیر علوم مبنی بر امکان افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری تا 20 هزار نفر، گفت: وزارت علوم برای این افزایش آمادگی دارد اما در صورتی که مردم کمک نکنند و دولت تکالیف خود را انجام ندهد، این امر محقق نمی شود.

سعید قدیمی در گفتگو با خبرنگار مهر در توضیح آنچه وزیر علوم تحت عنوان آمادگی برای پذیرش سالانه بیست هزار دانشجوی دکتری داده است، گفت: امروز نزدیک به 20 هزار عضو هیئت علمی در دانشگاههای دولتی فعال هستند و آمار دقیقی از مرتبه آنها از نظر مربی، استادیار، دانشیار و استاد بودن داریم. اگر بپذیریم هر دانشیار می تواند به طور متوسط سه یا چهار دانشجو دکتری را راهنمایی کند، آنگاه آمار تعداد پذیرش سالانه دانشجوی دکتری با داشته های موجودمان نمی خواند لذا باید رشد قابل توجهی در ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری داشته باشیم.

مدیرکل دفتر پشتیبانی و حمایت آموزشی وزارت علوم در عین حال گفت: البته افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری یک پیش نیاز جدی نیاز دارد و آن پیش نیاز جدی، زیرساخت ها و امکاناتی است که برای این توسعه در عالی ترین سطح تحصیلی آموزش عالی باید فراهم شود.

قدیمی خاطرنشان کرد: وزارت علوم برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری با توجه به تکلیفی که شورای عالی انقلاب فرهنگی بر دوش وزارت علوم گذاشته است اعلام آمادگی کرده است اما بحث پشتیبانی آن چیزی است که باید دولت حمایت کند و خود مردم نیز از این موضوع استقبال کنند لذا از همین جا بحث دانشجویان دکتری نوبت دوم مطرح می شود. البته شنیدم در برخی خبرها برخی مخالفت های خیلی جدی با پذیرش دانشجوی دکتری نوبت دوم کرده اند.

وی افزود: اگر پشتیبانی را فراهم نکنیم، مردم کمک نکنند، دولت تکالیفی که برای توسعه پذیرش دانشجوی دکتری دارد را انجام ندهد، که نمی شود. این کار یک موضوع ملی است و همه باید کمک کنند تا این بحث اتفاق بیافتد. از نظر عضو هیئت علمی و موضوعات تحقیقی این ظرفیت کاملا آماده است. زیرساخت ها اعم از تجهیزات، فضاها، امکانات و اعتبارات لازم باید در اختیار قرار گیرد. 
در گفت‌وگوی فارس با عضو کمیسیون آموزش مجلس؛
 
مجلس به "تغییر نام" طرح تعطیلی پنج‌شنبه مدارس اکتفا کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به جلسه اخیر این کمیسیون گفت: بر اساس توضیحات وزیر آموزش و پرورش، روزهای پنج‌شنبه مدارس به فعالیت‌های «غیررسمی» اختصاص می‌یابد؛ همچنین مقرر شد که دیگر از عنوان «تعطیلی» برای این روز استفاده نشود.دستور العمل دانشگاه آزاد اسلامی برای بازنشسته کردن اعضای هیئت علمی

بر اساس دستور شماره « ۸۰/۱۹۸۶۰۲» دکتر عبدالله جاسبی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به همه مراکز دانشگاهی آزاد در سراسر کشور، از تاریخ اول مهرماه سال جاری همه مربیان آموزشیار تمام وقت و نیمه وقت که سن آنها به ۶۰ سال رسیده باشد، بازنشسته و سنوات آنها بازخرید می شود.وزیر اموزش و پرورش گفت: تصمیم گیری برای تعطیلی پنجشنبه ها در مدارس راهنمایی و متوسطه در سراسر کشور را بر عهده مدیران قرار دادیم.

به گزارش واحد مرکزی خبر، حاجی بابایی درحاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: تعطیلی پنجشنبه های مدارس ابتدایی از اول مهر اجرایی و تعطیلی مدارس راهنمایی و متوسطه نیز از همان زمان اغاز می شود اما مدیران مدارس به اقتضای شرایط مدرسه در تعطیل کردن ان مختارند.

وی گفت: در بخشنامه ساماندهی که برای بعداز ظهرهای همه مدارس کشور فرستاده شده است فوق برنامه ها به گونه ای خواهد بود تا برای دانش اموزان نشاط اور باشد و همچنین خانواده ها نیز از این موضوع ارامش داشته باشند بدون اینکه ساعات درسی در رشته های تخصصی دروس تغییری داشته باشد.

وی گفت: تبدیل پیش دانشگاهی به سالی واحدی و همچنین ساماندهی ساعات درس از جمله موارد و پیشنهادات و خواسته های اولیاء دانش اموزان بود که به ان عمل کردیم .

حاجی بابایی در پاسخ به سوالی در باره افزایش نرخ سرویس های مدارس نیز گفت: این نرخ با هماهنگی استانداران، فرمانداران و شهرداران سراسر کشور صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه ارتقاء کیفیت اموزش در سال تحصیلی 90 و 91 در اولویت برنامه های وزارت اموزش و پرورش است گفت: برنامه ریزیها در سال جدید به گونه ای صورت می گیرد تا ارامش و امنیت بیشتری برای خانواده دانش اموزان و همچنین نشاط و شادابی برای معلمان باشد .

وی افزود: سال تحصیلی جدید نسبت به سالهای گذشته شرایط بهتری برای تعلیم و تربیت دانش اموزان خواهد بود.

وزیراموزش و پرورش گفت : پیش بینی می شود امسال حضور اولیاء دانش اموزان در مباحث تعلیم وتربیت بیشتر از سالهای گذشته باشد . 
وزارت علوم اعلام کرد؛
 

 طبق دستورالعمل جدید آیین‌نامه استخدامی اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی وزارت علوم، سن بازنشستگی اعضای هیئت علمی افزایش یافت.قیمت کتاب‌های درسی سال تحصیلی 91 ـ 90 دانش‌آموزان در تمام مقاطع تحصيلي از ابتدایی تا متوسطه نظری اعلام شد.

» برخی که نقشی در انقلاب نداشتند در تفرقه 12 سال اخیر دست داشتند ( ۹۴/۱۱/۱۲ )
» نتایج بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات خبرگان اعلام شد. ( ۹۴/۱۱/۰۶ )
» آیا حق داریم از اموال دولتی در ادارات استفاده کنیم؟ : ( ۹۴/۱۱/۰۶ )
» ۲۳ خبر مهم لایحه برنامه ششم توسعه در قالب یک خبر ( ۹۴/۱۱/۰۴ )
» آزاده نامداری و همسرش+عکس ( ۹۴/۱۱/۰۴ )
» بزرگان قم در مورد «سید حسن خمینی» چه می گویند؟ ( ۹۴/۱۱/۰۴ )
» طبق آمار غیر رسمی؛ اسامی نامزدهای تأیید و ردصلاحیت‌شده حوزه انتخابیه استان آذربایجان شرقی+جدول ( ۹۴/۱۱/۰۳ )
» از خوردن این قسمت از مرغ خوداری کنید! ( ۹۴/۱۰/۲۳ )
» افزایش حقوق سال ۹۵ در ۳ سطح ( ۹۴/۱۰/۲۳ )
» رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی رحلت عالمِ عارف و اخلاقی حجة الاسلام و المسلمین محمد شجاعی پیام تسلیت ( ۹۴/۱۰/۱۳ )
» برخی مخالفت ها با حسن آقا بر اساس همان مخالفت با امام است / ایشان اعتبار مردمی بالایی دارد ( ۹۴/۱۰/۱۳ )
» روایتی از دلبستگی عاطفی رهبر معظم انقلاب به آیت الله هاشمی ( ۹۴/۱۰/۱۲ )جستجو در مطالب